Od četrtka do nedelje smo zabeležili kar nekaj zmag

Razpotegnjen vikend je prinesel kar nekaj zadovoljstva našemu društvu, saj smo od 9 tekem, če ne štejemo naših Članic in Članov, zabeležili kar 7 zmag.

Pričnemo z ekipo U-15 A, katera je imela dvojni program. Najprej je v četrtek premagala v gosteh ekipo Mesarije Prunk z rezultatom 65 : 73 (13:19, 20:14, 15:25, 17:15), v nedeljo pa je bila še boljša od Tolmincev, pravtako v gosteh. Rezultat: 60 : 72 (15:15, 17:16, 17:21, 11:20) V obeh primerih sta bili tekmi vseskozi izenačeni in naši fantje so si šele v drugem polčasu uspeli nabrati dovolj visoko razliko, da so premagali domači ekipi.

Dekleta ŽU-15 so odšla v petek v Kranj, kjer je vlogo favorita opravičila domača ekipa. Naše punce so se ponovno pokazale v dobri luči v dveh četrtinah in lahko si samo želimo takega napredka še vnaprej. Rezultat: 65 : 29 (16:2, 14:9, 19:4, 16:14).

Sobota je bila pravtako v znamenju gostovanj. Kadeti A so že 3. letos dosegli vsaj 100 točk in tudi tokrat niso imeli nobenih težav s Postojno. Rezultat 26 : 100 (9:33, 4:20, 3:24, 10:23) je dovolj zgovoren pokazatelj.

Malce so nas razočarali naši najmlajši, U-13. Na gostovanju v Pivki so se kot dizel najprej dosti časa ogrevali, se proti ekipi Plama - Pur na žalost prepozno zbudili, vso svojo kvaliteto pa so pokazali proti domačinom. Rezultata:

Plama – Pur : ŠD Koš Primorska     42 : 40

Pivka : ŠD Koš Primorska                31 : 59

V nedeljo smo dosegli same zmage. V dopoldanskih urah sta na igrišče stopili naši ekipi generacije U-15. »B« ekipa si je v zelo izenačeni tekmi nekoliko višjo prednost, proti ekipi Pivke, izbojevala v drugi četrtini, kar je na koncu zadostovalo za zmago z rezultatom 63 : 56 (15:17, 19:10, 14:12, 15:17), za U-15 A pa smo že poročali na začetku tega članka.

Večer je bil rezerviran za Mladince. »A« ekipa je doma premagala ekipo Konjice – Zreče. Naši fantje so odlično začeli in prvo četrtino dobili s 14. točkami razlike. Da se v košarki ne smeš nikoli opustiti je pokazala druga četrtina. Gostje so jo dobili z rezultatom 9 : 24 in na odmor povsem zasluženo odšli s prednostjo točke. Vse se je vseeno postavilo v prave tirnice v drugem polčasu, katerega smo prepričljivo dobili, po odlično odigrani zadnji četrtini. Rezultat: 93 : 56 (27:13, 9:24, 26:14, 32:5). Mladinska »B« ekipa je odšla v Izolo. Tudi tokrat so dobro odigrali 3 četrtine in tekmo brez velikih težav dobili z rezultatom 46 : 91 (17:31, 4:24, 15:28, 10:8).

Nahajate se: Domov Novice Od četrtka do nedelje smo zabeležili kar nekaj zmag